ÖRKOOP

Ünlü’den Yazıcı’ya zehir zemberek cevap

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ünlü’den Yazıcı’ya zehir zemberek cevap
Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Ünlü, NAZENDER eski Başkanı Tayfun Yazıcı’nın kendileri ve Nazilli eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık hakkındaki iddialarına yanıt verdi.
AKGÜL OFSET

NAZENDER eski Başkanı Tayfun Yazıcı’nın eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın kendisine mobbing uyguladığı iddialarından sonra, Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Ünlü’den Alıcık’ı savunan bir basın açıklaması geldi. Nazilli Aydoğdu Parkı'nda yapılan basın açıklamasına Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Ünlü’nün yanı sıra, 2’nci başkan Hüseyin Kömürcüoğlu, yönetim kurulu üyeleri Hasan Yıldız ve Deniz Erdoğan katıldı.

“İSPAT ETMEYE DEVAM EDİYORUM” 

Başkan Ahmet Ünlü açıklamalarına, NAZENDER eski Başkanı Tayfun Yazıcı’nın 17 Haziran’da yaptığı basın toplantısına cevap vererek başladı. Ünlü, “Ahmet Ünlü ve yanındakiler bu derneğe ceza yedirmişler, mahkeme kapılarına düşürmüşler, evrak ve defterlere el konulmuş ifadeleri çok çirkin iftiradan öteye gidemeyen açıklamalardır. Bu ifadeleri ispat etmeye davet ediyorum. Eğer ispat edemezse en büyük müfteridir. Bizim yapmış olduğumuz açıklamalarda belgesiz herhangi bir açıklamamız olmamıştır. Dernek başkanı yalan ve iftira diyor, hangisi iftira, usulsüz yardım topladığı mı, dernekler masasından ceza yediği mi, Bursa Kızılay'ın Eskişehir gezilerine serebral palsi rahatsızlığı bulunmayan üyelerin, engelsiz üyelerin gönderildiği mi?” ifadelerini kullandı. 

“İFTİRA VE YALANDAN İBARETTİR”

Yazıcı’nın, 5 Ağustos günü yaptığı basın açıklamasına değinen Başkan Ahmet Ünlü, “5 Ağustos günü basın yayın organlarında sosyal medya vasıtasıyla canlı yayın röportajında kendisine Nazilli Belediyesi eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Engin Çamdal tarafından mobbing uygulandığı, yönetim kurulunda bulunan üyelerine istifa baskısı yapıldığı yönünde yaptığı açıklamalar iftira ve yalandan ibarettir. Tayfun Yazıcı iftiraya ve yalan beyanlarına önceki basın açıklamasından beri devam etmektedir” dedi.

“KUSURA BAKMA SEN DE ÇETESİN”

Tayfun Yazıcı'nın kendisini CİMER'e şikayet ettikleri yönünde yakındığını dile getiren Ünlü, “Evet şikayet ettik ve üstüne basa basa söylüyorum, Tayfun Yazıcı bu CİMER şikayetinden ceza aldı. Arkadaş ben sadece sadaka kutuları için izin almadığımdan ceza aldım demekle bu cezayı yememiş saymıyorlar. Senin çete bunlar dediğin Uzun Çarşı’da yardım toplama faaliyetine muhalefetten ceza yazdırdığın kişiler de senin gibi izin almadığından ceza aldılar, makbuzsa onlar da makbuz kesiyorlardı. Onlar çeteyse o zaman kusura bakma sende çetesin” diye konuştu. 

“KENDİ AĞZIYLA İFADE EDİYOR”

200 bin TL tekerlekli sandalye dağıtıldığı, 1 milyon TL'lik giyim giysi yardımı yapıldığı yönündeki açıklamalara dikkat çeken Ünlü, “Okullara sınıflar açtık diyor. Canlı bağlantıda sorduğum soruyu tekrardan soruyorum NAZENDER dernek kayıtlarında bu yardımları yapacağına dair alınmış bir kararın var mı? Ayni yardım defterinde bu yardımların girişleri ve çıkışları yapıldı mı? Cevap ne biliyor musunuz, okulların kayıtlarında mevcut. Tayfun Yazıcı sana okul kayıtlarını sormadık dernek başkanısın ve derneğinde bu kayıtlar var mı diye sorduk. Dernek başkanı bu kayıtların olmadığını kendi ağzıyla ifade ediyor" dedi. 

“ONU BU MEVKİLERE GETİREN HALUK ALICIK'TIR”

Ünlü, şunları kaydetti: "Şenlikleri ben yaptım, bayrakları bile ben çektim ama belediye araçları itfaiye ve vinç ile belediye ekipleri tarafından yapıldığı belediyenin ve Büyükşehir’in katkılarıyla düzenlediklerini kendi davetiyelerinde bile deklare eden Tayfun Yazıcı şimdi kalkmış ben yaptım diyor. Belediyelerin desteklerini yok saymak nankörlüktür, kıymet bilmezliktir. Dün ak dediklerine bugün kara diyen zihniyet ancak çıkar zihniyetidir. Eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın engelliler için yaptığı desteği hiçbir engelliler yok sayamaz, verilen tekerlekli sandalyeler, akülü motosikletler, yapılan iş, aş ayni ve nakdi yardımlar gerçekten çoğu ilçelere göre hat safhadadır. Bizler bunun kıymetini bilmekteyiz ve her zaman kendisine olan saygımızı da sevgimizi de göstermeye devam edeceğiz. Hak helal edecek kimse varsa onu bu mevkilere getiren Haluk Alıcık’tır."

Ünlü ayrıca, "Dernekler her faaliyet ve yardımlarını kayıt altına almalıdır" diyerek Yazıcı’nın kendi ifadesi ile yaklaşık 1 milyon 200 TL yardım ve desteğin az bir rakam olmadığını, tüm defter ve kayıtların incelenme gerektiğini sözlerine ekledi. 

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Alıcık’tan CHP’li Sevim’e üslup eleştirisiÖnceki Haber

Alıcık’tan CHP’li Sevim’e üslup eleştiri...

Okur, Denizli Vali Yardımcısı olduSonraki Haber

Okur, Denizli Vali Yardımcısı oldu

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!