ÖRKOOP

Yazıcı’dan Haluk Alıcık’a mobbing suçlaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yazıcı’dan Haluk Alıcık’a mobbing suçlaması
Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği'nin (NAZENDER) eski başkanı Tayfun Yazıcı, 31 Mart seçimlerinden önce eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın kendisine İYİ Parti'li olmasından dolayı siyasi baskı ve mobbing uyguladığını iddia etti.
AKGÜL OFSET

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile görevini devreden NAZENDER eski başkanı Tayfun Yazıcı, görevi bıraktıktan sonra adeta eteğindeki taşları döktü. Yazıcı yaptığı basın açıklamasıyla eski Nazilli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı MHP’li Haluk Alıcık’ın kendisine ve derneğin MHP’li yönetim kurulu üyelerine baskı yaptığını, koruması Engin Çamdal’ın da Alıcık’a yardım ettiğini iddia ederek, “Haluk Başkan’a hakkımı helal etmiyorum” dedi. 

“SİYASİ GÖRÜŞÜM KİŞİSEL TERCİHİM”

Basın açıklamasında NAZENDER’in başkanı olduğu üç yıllık dönemde derneği siyasetten uzak tutmaya özen gösterdiğini, dernekte her partiden üyesi bulunduğunu vurgulayan eski Başkan Tayfun Yazıcı, “İYİ Parti Nazilli Teşkilatı’nın kurucu üyeleri arasındaydım. Siyasi görüşüm benim kişisel tercihim. 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’den Belediye Meclis Üyesi adayı oldum ve unvanımı bilinçli olarak NAZENDER Başkanı olarak yazdırdım. Çünkü diğer partileri de engelli temsilcilerine listelerinde yer vermeleri konusunda teşvik etmek istiyordum. Ama bazıları rahatsız olduğu için listedeki unvanımı daha sonra esnaf olarak değiştirdim” sözleriyle engelliler konusunda farkındalık yaratmak için çalıştığını söyledi. 

ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKTÜ

Seçimden önceki üç aylık süreçte Haluk Alıcık ve çevresindeki bazı kişilerin kendisine karşı siyasi bir linç kampanyası başlattığını iddia eden Yazıcı, “Engellilerin siyasi olaylara alet edilmesine kesinlikle karşıyım. O dönemde ben İYİ Parti'li olduğum için bana ve dernek yönetimime mobbing yapıldı. Üyelerimi 'Tayfun Başkan bize siyasi baskı yapıyor' şeklinde dilekçe yazmaya zorladılar. Belediyede çalışan üyelerim istifaya zorlandı. Beni CİMER’e şikayet ettiler. Başka bir engelliler derneği kurdular. Bunları Haluk Başkan’a söylediğimde “Geçmişi unutalım” diyor. Ben yaşadıklarımı nası unutayım?” diyerek Haluk Alıcık’la ilgili eteğindeki taşları döktü. 
 

Kaynak:MUSTAFA TOKSÖZ

Anahtar Kelimeler:
AK Gençler yardım kampanyası başlattı Önceki Haber

AK Gençler yardım kampanyası başlattı 

Uğur Soğutma, Erzurum halkıyla buluştu Sonraki Haber

Uğur Soğutma, Erzurum halkıyla buluştu 

Yorum Yazın

İlk kuru incir 250 TL’den satıldı
CHP’li Yıldız, Nazilli’den hükümete yüklendi 
Naz-Naz Buca’yı da geçti
MHP'li Keski'nden Kural’a 'çakma Ülkücü' benzetmesi
Romanlar düğünde gönüllerince eğlendi
Nazilli’de vatandaşa pazar hizmeti
Ortakçıspor kalecisinin parmağı koptu
Kuyucak ve Karacasu’da uyuşturucu operasyonu
Silahlı saldırgan 40 gün sonra yakalandı
“Ne yatırım bitiriyorlar, ne yatırım getiriyorlar”

Başka haber bulunmuyor!