Yola çıkmadan otomobillerin yaz bakımları yapılmalı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yola çıkmadan otomobillerin yaz bakımları yapılmalı
Yaz tatili münasebetiyle vatandaşlar memleketlerine veya tatil yörelerine gitmek için arabalarıyla yola koyulurken, araçların yaz bakımları konusunda uyarı yapıldı. Sürücülerin yolda sıkıntı yaşamamak adına araçlarının yaz bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerektiği hatırlatıldı.

Nazilli Yeni Sanayi'de yaklaşık 15 yıldır Euro Servis olarak hizmet veren Ersin Gümüşoğlu ve Kamil Can, yaz aylarının gelmesiyle yola çıkacak vatandaşlara yola çıkmadan önce araçlarına yaz bakımı yaptırmalarını önerdi. Otomobillerin genel olarak yağ filtresi, benzin filtresi, klima, fren ve ön takım gibi bakımlarının yapılmasının şart olduğunu belirten ustalar, ayrıca araçların daha az yakması için hava ve yakıt filtrelerinin mutlaka değişmesi gerektiğinin önemine işaret etti.

“YAZ BAKIMI ŞART”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gümüşoğlu, "Yaklaşık 15 yıldır oto servis işiyle uğraşmaktayım. Genelde binek otomobillere bakmaktayız. Yaz ayı, tatil zamanı geldi. Yola çıkacak kişilerin otomobillerinin yağ ve filtre bakımları, fren bakımları gibi rutin bakımlarının yapılması gerekir. Otomobillerin yolda kalamamaları ve arıza vermemeleri için bakım şart. Periyodik bakımlar 200 lira ile bin lira arasında değişiyor. Özellikle de yola çıkacak vatandaşlarımız periyodik bakımlarını yaptırsın. Bunun yanı sıra klima bakımı da yaptırılmalıdır” dedi.

“YAZ BAKIMI O KADAR MALİYETLİ DEĞİL”

Yaz bakımının çok maliyetli olmadığını ifade eden Gümüşoğlu, “Aracın kontrolünde çıkacak masrafa bağlı olarak değişir. Siz aracınızı daha düzgün, daha hoş kullandıysanız, aracınızda size hoş davranır. Siz aracınıza kötü davrandıysanız o da size ona göre masraf çıkarır” ifadelerini kullandı.

Kaynak:ZAFER SAĞLAM

Anahtar Kelimeler:
Naz-Naz, Yavuz İncedal’la prensipte anlaştıÖnceki Haber

Naz-Naz, Yavuz İncedal’la prensipte anla...

Palet fabrikası küle döndüSonraki Haber

Palet fabrikası küle döndü

Yorum Yazın

Oda başkanı, işgaliye yasağına destek verdi
Nazillili eski muhtar sevenlerini korkuttu
Nazilli Baro Temsilciliği’nden 600 kişilik aşure
Beşeylül Ortaokulu’nda İlköğretim Haftası kutlandı
Kuyucak’ta İlköğretim Haftası kutlandı 
Kuyucaklı kadın girişimci, marka olma yolunda
Başkan Tuncel, Yuvaca’da inceleme yaptı 
İŞKUR basınla iş birliği yapacak
Nazilli Kent Konseyi’nden Başkan Özcan’a ziyaret
Özel 23 Nisan Kreşi’nden ‘Veli Tanışma Toplantısı’

Başka haber bulunmuyor!