Yaya geçidi nöbeti tuttular

İçişleri Bakanlığınca 2019'un "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" ilan edilmesinin ardından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla Türkiye genelinde iki saat boyunca yaya geçidi nöbeti tutuldu. Etkinlik kapsamında Nazilli’de de Uzun Çarşı'nın bittiği noktada bulunan yaya geçidinde ilçe protokolünün katılımıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Haktan Öztürk, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

SÜRÜCÜLERE BROŞÜR DAĞITTILAR

Öğrenciler üzerinde “Dikkatli Geç, Yaşamayı Seç, Öncelik Yaşayan Adımlar, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” yazan dövizler taşıyarak protokol üyeleri ile birlikte Uzun Çarşı’nın bitimindeki yaya geçidinden karşıya geçti. O sırada trafikte bulunan sürücülere broşür dağıtıldı.

"HER ŞEY YAYA GÜVENLİĞİ İÇİN"

Kaymakam Arısoy, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Trafik işaretlerinin ve trafik polislerinin bulunmadığı yerlerde sürücülerin hızlarını düşürerek önceliği yayalara vermesi gerekiyor. Aynı zamanda kavşaklarda da dikkat etmesi gerekiyor. Bununla ilgili yasal düzenlemeler de yapıldı. Hız limiti 40 kilometreye düştü. Her şey yaya güvenliğinin üst seviyeye çıkarılması için” ifadelerini kullandı.

- Nazilli Adalet Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.nazilliadalet.com/haber/3199995/yaya-gecidi-nobeti-tuttular