Büyükşehir’le 48 yaşında üniversiteli oldu

Ortaokulu ve liseyi dışarıdan okuduğunu belirten Atay, “Liseyi Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin açmış olduğu etüt merkezinde çalışarak bitirdim. Onlarla üniversite sınavına da hazırlandım ve onların sayesinde kazandım" diye konuştu. Lisans eğitimini bitirdikten sonra yüksek lisansla eğitimine devam etmek istediğini söyleyen Atay üç çocuğunun olduğunu, kızının şu anda matematik öğretmeni olarak görev yaptığını, erkek çocuklarının her ikisinin de üniversitede mühendislik okuduğunu belirtti. Sınavlara genç öğrencilerle birlikte hazırlandığını ifade eden Atay, "Gençlerle beraber sınava hazırlandık. Bana gençlerin verdiği heyecan ve emek vardı. Onların sayesinde ben de kendimi genç hissettim. Çocuklarım ve ailem çok destek oldu. Ailemin, eşimin ve çocuklarımın desteği olmasa zaten sınavı kazanamazdım" dedi.

GENÇLERE KRİTİK TAVSİYE

Üniversitedeki derslerini ev işleriyle birlikte yürüteceğini belirten Emine Atay, "Şu anda 48 yaşındayım. Gençlere hiçbir zaman vazgeçmemelerini söylüyorum. Önlerine bir hedef koysunlar. Çünkü gördüğüm kadarıyla gençlerde ileriye yönelik bir hedef yok. Sadece okumak için okuyorlar. Bence öyle olmamalı. Önlerine bir hedef koymalılar, ona ulaşmak için de çaba göstermeleri gerekiyor diye düşünüyorum. Bir gencin hedefi olduktan sonra yapamayacağı bir şey yok" ifadelerini kullandı.

ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Başkan Çerçioğlu'na da kadınlara ve gençlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Atay, "Bence Özlem Başkan'ın her yaptığı bir olay. İlk belediye başkanı olduğundan beri ailecek destekliyoruz. Böyle de devam etsin, ayağına taş değmesin. Bir Aydınlı ve bir kadın olarak her yaptığını destekliyorum, başarılarının devamını diliyorum. Bir kadın olarak bizi desteklemesi çok güzel. Durmadan bizlere hizmet ediyor. Kendisine çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

- Nazilli Adalet Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.nazilliadalet.com/haber/3204864/buyuksehirle-48-yasinda-universiteli-oldu