Başkan Çetindoğan, “Küçük esnafın elini bırakmamalıyız”

Dünya genelinde yaşanılan salgın nedeniyle herkesin zor günler geçirdiğini ifade eden AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan "Fakat AVM'lerin sayıca arttığı zamanlardan beri ülkemizde küçük esnaf zaten zor günler yaşıyordu. Şimdi üstüne birde bu salgın hastalık çıkınca iki aya yakındır dükkanını açamayan esnaflarımız var. İşi gereği yasaklardan etkilenmeyen hala çalışmaya devam eden esnaflarımız ise gün içerisinde siftah bile yapamadan kepenk kapatıyorlar. Her şey hem kendi hem de ülkemizdeki her vatandaşımızın sağlığı için, bunun bilincinde oldukları için bu zor günlerin geride kalmasını sabır ile bekliyorlar. Elimizden geldiğince esnaf ve sanatkarımızın yanında olmalıyız” dedi.

ÇETİNDOĞAN’DAN ÇAĞRI

Tüm İslam aleminin Ramazan Ayı’nı kutlayan Başkan Çetindoğan, “Ben kendi adıma her Ramazan ayında ve her bayram öncesinde vatandaşlarımıza alışverişlerini küçük esnaftan yapmaları için çağrıda bulunurum. Bu sene daha öncekilerden farklı hepimizin evlerinde geçireceği bir bayram olacak belkide çocuklarımıza yeni bayramlıklar almayacağız ama bu süreç içerisinde yapacağımız alışverişlerimizi, kendi mahalle bakkalımızdan kendi semtimizin esnafından yaparsak onlara da bir katkımız dokunmuş olur. Önemli olan evlerimizde ve sevdiklerimizden uzak geçirdiğimiz bu süreçte gönüllerimizin bir olmasıdır” diyerek esnaf ve sanatkarın yanında olduğunu bir kez daha hatırlattı.

FIRINCILARA ZİYARET

Alınan önlemler sonucu uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağından dolayı Başkan Çetindoğan, AYESOB Başkan Vekili Hasan Eyefçi, Umurlu Esnaf Odası Başkanı Cengiz Mutlu ve AYESOB AR-GE Danışmanı Alaaddin Durmaz, Efeler ilçesindeki hizmet veren fırıncı esnafını ziyaret etti. Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çetindoğan “Nisan ayından itibaren devam eden ve ramazan bayramına kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlmalarında faaliyetlerine devam eden fırınlar her hafta sonu özveri ile çalışmaya devam ediyorlar. Daha öncede bahsetmiştim sokak sokak arabayla ekmek, simit ve ramazan pidesi dağıtıyorlar ramazan ayı öncesinde bunu gün içerisinde yaklaşık 3 kere tekrarlıyorlardı. Bizde bu hafta yönetim kurulum ve oda başkanlarımız ile birlikte efeler bölgesindeki fırınları ziyaret ederek hem hijyen denetimi yaptık hem de dışarıya çıkamayan vatandaşlara ekmek ulaştırıp özveri ile çalışan fırıncılarımıza teşekkür ettik. Buradan şunu da söylemeliyim ki ziyaret ettiğimiz tüm fırınlarda zaten sıkı tutulan hijyen kuralları yaşadığımız salgın hastalık dolasıyla daha da sıkılaştırılmış. Yönetim kurulum ve oda başkanlarım adına da kendilerini bir kez daha tebrik ediyor ve içten teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

- Nazilli Adalet Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.nazilliadalet.com/haber/4327125/baskan-cetindogan-kucuk-esnafin-elini-birakmamaliyiz